Főpapnő
Száma: 2
Bolygója: Hold
Héber jele: Beth
A kettes szám a megosztottságra, a dualitásra, az "Egység" kettéválására utal. Szellemi szinten egységben található a két pólus. Most azonban megérkeztünk a lelki szintre, az asztrál szférába, ahol a pólusok külön-külön is önállóak. Itt már külön válik a fehér és a fekete, a jó és a rossz, a férfi és a nő. A Főpapnő, az ember lelke, a belső énünk, a lelkiismeretünk, az intuícióink.
Ő a belső templomunk főpapnője, a nagy titkok őrzője.
"Ne adjátok azt, ami szent az ebeknek, se gyöngyeiteket ne hányjátok a disznók elé, hogy meg ne tapossák azokat lábaikkal, és néktek fordulván meg ne szaggassanak minket." - Mát. 7. 6.
A belső szentéjünk uralkodója gondosan megválogatja, mit tudhatunk, mit enged számunkra megvilágosodni a titkokból. Kék ruhája éteri köpönyeg, mely jelzi, hogy erőit a fizikai szintről kapja, holdon nyugvó lába és Neptun koronája a magasrendű intuicióira, kifinomult megérzéseire utal. Kezében a Tóra, az élet törvényének a tekercse, az inkarnációnkra vonatkozó karmánk leírása. Bár tudhatjuk, hogy mit tart a kezében, az erre éretlen ember bele nem olvashat, mert nem jól használná fel a tudást. Lépésről lépésre azonban kibontakozhat előttünk a tartalma, de minden sorért magunknak kell megküzdenünk önismeretünk fejlesztése által. Mögötte Maya fátyla van kifeszítve, mely mögött a múltunk, előző életeink titkai találhatók. Ide azonban csak akkor pillanthatunk be, ha megértjük, hogy előző életeink is Isten határtalan szeretete által adott lehetőségek voltak és nem fogna el büszkeség, ha királyként látnánk magunkat, és nem szégyenkeznénk vagy éreznénk büntetésnek ha koldus képében jelennénk meg. A fátyol jelzi számunkra azt is, hogy ezen a szinten már nem a tiszta valóságot láthatjuk, hanem a káprázatot, a szellemvilág asztrális és fizikai kivetülését. A fátylat két oszlop, Jakin (passzív erő) és Boáz (aktív erő) tartja, melyekre Salamon király építette templomát. E két oszlop különbözősége jelzi a kártya feszültségét. Fontos tudnunk, hogy a rosszban erő van. Szembe kell néznünk a bennünk lévő rosszal, meg kell ismernünk és megtisztítva vissza kell fordítanunk a jóra. A Főpapnő az, aki belső szentélyünkben figyel és tanácsokkal lát el bennünket, gondolatainkon, érzéseinken vagy álmainkon keresztül és felügyeli meditációinkat és önismeretünk fejlődését. "Mert kicsoda tudja az emberek közül az ember dolgait, hanem ha az embernek lelke, amely őbenne van." - Pál I. Kor. 2. 11-12.
Meditációban tedd fel magadnak a következő kérdéseket:
- Mennyit olvastam már el a Törvény könyvéből? Mi újat mutat nekem?
- Szeretném-e, hogy Maya fátyla fellebbenjen és a titkok kitáruljanak előttem?
- Milyenek az én megérzéseim, előérzeteim, álmaim, sejtéseim, telepatikus képességeim?
- Milyenek a Yin erőim? Egyensúlyban vannak-e a Jang erőkkel?
- Be tudom-e fogadni a tanításokat? Minek alapján tudom eldönteni, hogy a tanítás igaz-e vagy hamis?
Uralkodónő
Száma: 3
Bolygója: Föld
Héber jele: Gimmel
URALKODÓNŐ
Az Uralkodónőnek van egy másik, az anyagot továbbvívő jelentése is. Ez szépség (az anyag szépsége), a nőiesség, a termékenység (anyaság) és a befogadás, mint ahogyan a Föld is befogadja a magot és termékenyen további életté formálja azt.
Az előző kártyán lévő Főpapnő, az Istenhez való felemelkedésben segíti az embert, az uralkodónőn keresztül pedig Isten mutatkozik meg számunkra.
A kártyán egy női alakot láthatunk. Fehér ruhája szűzies ártatlanságát, a ruhán lévő vörös rózsák a Szeretet Törvényét és az Uralkodónő kezében tartott Nap jogar a Természet Törvényét jelzik, melyek eredendően megnyilvánulnak a testben.
A test és az anyag, eredendően bűntelen és tiszta törvények által vezérelt.
A Törvények be nem tartása az, ami "tisztátalanságként" megjelenhet benne.
Fején a 12 csillagból álló korona a 12 állatövi jegyet jelzi, utalva az ember megnyilvánulási lehetőségeinek különbözőségére. Háta mögött a narancs színű párna a nemiséget, a termékenységet, míg a vörös párna az életerőt szimbolizálja. Trónusához támasztott Vénusz pajzsa a harmóniára hívja fel a figyelmünket.
Bár az anyagban a Szellem nyilvánul meg a Lélek által, ezen megnyilvánulásnak harmóniában kell lennie a Fizikai Világ Törvényeivel.
A búza, a rét, az erdő, és a víz az élet pezsdülését a fizikai világ sokszínűségét hivatott figyelmünkbe idézni. A víz kék színével az éteri erőt, állandó folyásával az élet folytonosságát és szomjoltó erejével az élethez való szükségszerűségét jelzi. A természeti képek arra is felhívhatják a figyelmünket, hogy a természetben semmi sincs hiábavaló feleslegesen, haszontalanul. Mindennek megvan a maga feladata és csak idő kérdése, mikor mi aktivizálódik és mikor érik be a vetés.
Az életünkben is minden pillanat nagy fontossággal bír, bár lehet, hogy az adott pillanatban ezt nem mindig látjuk teljes mértékben át.
Az Uralkodónő kártyája felhívja a figyelmünket a gazdagságra is. Hiszen Ő nagyon gazdag. Ural mindent, de semmit nem birtokol. Nagyon fontos, hogy meg tudjuk különböztetni a gazdagságot a birtoklástól. Aki sok anyagi javat birtokol, az javai rabságában szenved. Csak az lehet szabad és ezáltal mérhetetlenül gazdag, aki képes a birtoklásról való lemondásra, az elengedésre. A cél az anyag uralása és nem a lemondásra való képtelen birtoklása. De nem is a földi javak és tárgyak birtoklása a nagyobb gond, hanem a róluk való lemondás képességének a hiánya. Sosem az anyagi javak megléte vagy mennyisége adja az igazi nehézséget, hanem az ezekhez való viszonyulása az embernek.
"Ne gyűjtsetek magatoknak kincseket a földön, hol a rozsda és a moly megemészti, és hol a tolvajok kiássák és ellopják;"
"Mert a hol van a ti kincsetek, ott van a ti szívetek is."
"Ne aggodalmaskodjatok tehát a holnap felől; mert a holnap majd aggodalmaskodik a maga dolgai felől."
Mát. 6. 19,21,34.
Meditációban tedd fel magadnak a következő kérdéseket:
- Mint jelent számomra a nő, mint szerető, és mint anya? Mi erről a véleményem?
- Milyen a viszonyom a szerelemhez, házassághoz, gyermekáldáshoz, szépséghez, természethez, termékenységhez?
- Érzéki és érzelmi sikereim és csalódásaim.
- Át tudom-e alakítani érzéki energiáimat szellemi energiává, szellemi teremtéssé?
- Olvasd el Máté Evangyélioma 6. 25-34-et, majd kérdezd meg magadtól: Bízom-e abban, hogy Isten midig megadja azt, amire szükségem van? Rá merem-e bízni magamat, az életemet?
A hármas szám egy újabb tökéletességet jelez, amit "hármas egységnek" nevezhetünk. Kiegyensúlyozza, harmonizálja a kettősség dinamikus mozgását, változását. Elérkeztünk a "test-lélek-szellem" hármas egységéhez. Az Uralkodónő az ember testét szimbolizálja, az anyagot, az anyagi világot. A három, mint egység több formában is megnyilvánul, mint például a Szentháromság fogalmában, vagy az egyenlő szárú háromszög szimbólumként való ábrázolásában, ahol a csúcsára állított háromszög a Szellem lehatolását jelenti az Anyagi Világba (teremtés), és a talpára állított háromszög pedig az Anyag visszatérését a Szellembe (megtérés). |